Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

#1 Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Cześć. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, natomiast nie mam pojęcia gdzie znajdę zatrudnienie. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako ochroniarz. Oczywiście żartuję sobie. Ostatnio wszedłem na tego typu link i nie mam pojęcia jakie wymagania formalne muszę spełnić żeby móc skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Kolejna sprawa to co taki kurs mi da w praktyce? Pod określeniem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie wszystko: od ciecia na stróżówce po profesjonalnego handlowca. Dlatego chciałbym poznać opinię osób, które skorzystały z tego rodzaju kursu i mogą napisać coś mądrego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

#2 Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:35

Witaj. Nie wiem co dokładnie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko zależy od tego w jaki sposób podejdziesz do sprawy. Na rynku jest dużo firm, które mają w swojej ofercie kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc uzyskanie nowych umiejętności, które umożliwią ci znalezienie zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką dostaniesz na tego typu szkolenie określa ustawa. Dlatego należy ją przeczytać. Jak pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast najpierw powinieneś się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć w cywilu. Dopiero wtedy szukasz odpowiedni kurs, który umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Na każdy temat - rozmowy niekontrolowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości