Responsywne strony internetowe jak to z nimi jest


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Responsywne strony internetowe jak to z nimi jest

#1 Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:25

Czy na dzień dzisiejszy posiadanie responsywnej strony internetowej to już standard? Czy algorytmy wyszukiwarek lepiej oceniają takiego typu strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest pomysł firm, które zajmują się projektowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak zadane pytania znajdziecie poniżej. Po pierwsze zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Potocznie pisząc, tego typu strony internetowe, idealnie prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to komputery stacjonarne czy urządzenia typu tablet. Tego typu strony internetowe idealnie wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do rozmiaru ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej wyglądać na komputerach stacjonarnych, a trochę inaczej na tablecie. Zazwyczaj na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe wyświetlane mniej szczegółów graficznych. Kolejnym istotnym aspektem, który skłania do posiadania takiego typu strony internetowej to fakt, iż coraz więcej internautów odwiedza strony internetowe na tabletach. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych klientów. A, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Następny powód to pozycja strony internetowej w wyszukiwarce. Responsywne strony internetowe są lepiej oceniane przez funkcje wyszukiwarek. Szczególnie dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tej funkcji. Wystarczy wyszukać tanie strony internetowe i sami możemy się przekonać, które strony internetowe mają przewagę w wynikach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może nie? Właśnie tego rodzaju hasła strony internetowe pokazują jak znaczne są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Agencje interaktywne, które projektują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak istotne jest pozyskanie klientów przez Internet. Oczywiście możemy określić to za mało istotny argument. Natomiast w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Brak nowych kontrahentów może być w przyszłości poważnym problemem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

A, więc doradzam każdej firmie zmodernizowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. A możliwe zyski już tak.

Wróć do „Na każdy temat - rozmowy niekontrolowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość