Sprawdzona zwirownia Konin


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Sprawdzona zwirownia Konin

#1 Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to firma, która zajmuje się dostarczaniem pisaku i kruszywa do celów przemysłowych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkich maszych jest wydobywane kruszywo. Aby dotrzeć do żwiru, powinno się zdjąć wierzchnią warstwę torfu. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami ziemi zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który widzimy na co dzień.

Żeby lepiej opisać proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wpiszmy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i sposobu zastosowania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, jesteśmy w stanie odnaleźć interesujące informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. Tak więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może oferować kruszywo najlepszej jakości. Również koszt tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od pozostałych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w naszym kraju. Budulcem każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego rodzaju podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Na każdy temat - rozmowy niekontrolowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość