Czy warto sprzedawać tego typu meble w sklepie z meblami?


Wiadomość
Autor
marekwolski
Posty: 20
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:49

Czy warto sprzedawać tego typu meble w sklepie z meblami?

#1 Postautor: marekwolski » 21 cze 2016, 13:04

Cześć. Otrzymałem ofertę na promocję i sprzedaż mebli tej fabryki meblowej z Niemiec: http://jfmfurniture.de/konferenzmobel . Meble są dobrej jakości i dobrze się prezentują. Moją wątpliwość budzi kwestia, iż są zbliżone cenowo z rodzimymi producentami, którzy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. Nie wiem, czy praktycznie nie znana firma będzie się dobrze sprzedawała w naszym kraju. Jeżeli zdecyduję się na sprzedaż ich mebli to będę zmuszony do poświęcenia jakieś części salonu na ekspozycję tych mebli. Więc nie będę wstanie eksponować, aż tylu mebli dotychczasowych producentów. Co myślicie o tych meblach. Czy sami byście je kupili?

podobne tematy:

adaswolski
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:58

Czy opłaca się sprzedawać tego rodzaju meble w sklepie z meblami?

#2 Postautor: adaswolski » 21 cze 2016, 13:10

Witaj. Trudne pytanie zadałeś. Najważniejszy jest biznesplan. Czy opłaca ci się ich meble sprzedawać? Jak uzyskasz większą marżę na ich produktach to trzeba ten pomysł przemyśleć. Może będziesz wstanie dostać wyłączność na twoje miasto. To też, jest duży plus. Nie będziesz miał konkurencji pośród pozostałych salonów. Mi podobają się meble tej firmy. Najbardziej te: Obrazek meble są bardzo interesujące i osobiście bym je zakupił. Natomiast najistotniejsze są w tym biznesie warunki kooperacji z fabryką. Jaki będziesz miał termin płatności za meble, które dostajesz do ekspozycji. Nie znając podstawowych danych można wróżyć z kryształowej kuli. Jeżeli chodzi o konkurencje z rodzimymi producentami to nie powinieneś o to martwić. Klienci coraz mniej uwagi przywiązują do marki. Kluczowy jest wygląd a następnie cena zakupu.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat - rozmowy niekontrolowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości